Helsingør Vinfestival

Vin udstiller 2024

Udstiller liste til Helsingør Vinfestival 2024. 

25. års jubilæum for Helsingør vinfestivalen blive afholdt den 5. oktober 2024 i Helsingør Toldkammer.

Toldkammeret i Helsingør, Havnepladsen 1
Billetter kan købes på Ticketmaster.
Klik på linket her, og gå direkte til Ticketmaster.

Vinfestivalen omfatter 2 afdelinger:

  • 1. afdeling er berammet til tidsrummet 11:00-13:30: pris 300,- (+25,- gebyr)
  • 2. afdeling 14:30-17:00: pris 300,- (+25,- gebyr)
 

 

Standholdere på Helsingør Vinfestival 2024 

Nr Udstiller Sortiment web site
1   AmericanWineCorner   Sortiment   www.americanwinecorner.dk
2   Bacchus Vin   Sortiment   www.bacchus-vin.dk
3   Backe Vin   Sortiment   www.backevin.dk
4   Barbastro Vin   Sortiment   barbastrovin.dk
5   Barbera Vinimport   Sortiment   barberavinimport.dk
6   Born Wineimport   Sortiment   born-wine.dk
7   California Wine   Sortiment   www.californiawine.dk
8   Det portugisiske hus   Sortiment   d-p-h.dk
9   Emilie Vin   Sortiment   www.emilievin.dk
10   Espergærde ost & tapas   Sortiment   ostogtapas.dk
11   Finivin   Sortiment   www.finivin.dk
12   Five Clover Wines   Sortiment   www.fivecloverwines.dk
13   Fredensborg Vinimport   Sortiment   www.fredensborgvinimport.dk
14   Goosmann Vin   Sortiment   goosmannvin.dk
15   GoVinum   Sortiment   www.govinum.dk
16   Højsteen Vin   Sortiment   www.hojsteenvin.dk
17   Stilo Vine   Sortiment   www.stilovine.dk
18   Enoteka   Sortiment   www.enoteka.dk
19   Winedrop   Sortiment   winedrop.dk
20   Det Franske Vinhus   Sortiment   winesoflanguedoc.dk
21   WineRoads   Sortiment   wineroads.dk
22   Wvino   Sortiment   www.wvino.dk
23   Wine2us   Sortiment   wine2us.com
24   Ad fundum   Sortiment   adfundum.dk