Helsingør Vinfestival

Vinfestival

Velkommen til den 23. Helsingør Vinfestival

Vi glæder os til at afholde den 23. omgang – og byder derfor velkommen den 1. oktober 2022. Igen i år har vi valgt at lave vinfestivalen i Hal14, dette er gjort for at få mere tid og plads til at smage vin, og mindre tid til at holde afstand til hinanden.

Helsingør Vinfestival den 1/10, 2022 på Kulturværftet HAL 14, Helsingør

Billetter kan købes på Ticketmaster.
Klik på linket her, og gå direkte til Ticketmaster.

Vinfestivalen omfatter 2 afdelinger:

  • 1. afdeling 11:00-13:30: pris 300,- (+ 10,- i gebyr)
  • 2. afdeling 14:30-17.00: pris 300,- (+ 10,- i gebyr)

 Billetter kan købes på Ticketmaster - www.ticketmaster.dk

Hel Plakat IG A 

Standholdere på Helsingør Vinfestival 2021 

Nr Udstiller Sortiment web site
1   AmericanWineCorner   Sortiment   www.americanwinecorner.dk
2   Bacchus Vin   Sortiment   www.bacchus-vin.dk
3   Backe Vin   Sortiment   backevin.dk
4   Barbastro Vin   Sortiment   www.barbastrovin.dk
5   Barbera Vinimport   Sortiment   barberavinimport.dk
6   Born Wineimport   Sortiment   www.born-wine.dk
7   California Wine   Sortiment   www.californiawine.dk
8   CKVentetout   Sortiment   www.ckventetout.dk
9   Emilie Vin   Sortiment   www.emilievin.dk
10   Espergærde ost & tapas   Sortiment   www.ostogtapas.dk
11   Finivin   Sortiment   www.finivin.dk
12   Five Clover Wines   Sortiment   www.fivecloverwines.dk
13   Franken Vinimport   Sortiment   www.franken-vinimport.dk
14   Fredensborg Vinimport   Sortiment   www.fredensborgvinimport.dk
15   Goosmann Vin   Sortiment   goosmannvin.dk
16   GoVinum   Sortiment   www.govinum.dk
17   Højsteen Vin   Sortiment   www.hojsteenvin.dk
18   Rufus Vin   Sortiment   www.rufusvin.dk
19   Stilo Vine   Sortiment   stilovine.dk
20   Sweet Image Vine   Sortiment   www.sweetimage.dk
21   Sæsonvine   Sortiment   saesonvine.dk
22   Vesterstrøm Vine   Sortiment   www.vesterstroemvine.dk
23   Vinkrogen   Sortiment   www.vinkrogen.dk
24   Winedrop   Sortiment   www.winedrop.dk
25   Winepoint   Sortiment   www.winepoint.dk
26   WineRoads   Sortiment   www.wineroads.dk
27   Wines of Languedoc   Sortiment   winesoflanguedoc.com
28   Wvino   Sortiment   www.wvino.dk