Helsingør Vinfestival

Vinfestival

Helsingør Vinfestival 2022

Vi glæder os til at afholde den 23. omgang – og byder derfor velkommen den 1. oktober 2022. Igen i år har vi valgt at lave vinfestivalen i Hal14, dette er gjort for at få mere tid og plads til at smage vin, og mindre tid til at holde afstand til hinanden.

Helsingør Vinfestival den 1/10, 2022 på Kulturværftet HAL 14, Helsingør

Billetter kan købes på Ticketmaster.
Klik på linket her, og gå direkte til Ticketmaster.

Vinfestivalen omfatter 2 afdelinger:

  • 1. afdeling 11:00-13:30: pris 300,- (+ 10,- i gebyr)
  • 2. afdeling 14:30-17.00: pris 300,- (+ 10,- i gebyr) Udsolgt!

 Billetter kan købes på Ticketmaster - www.ticketmaster.dk


Samlet katalog kan ses her

Hel Plakat IG A 

Standholdere på Helsingør Vinfestival 2022 

Nr Udstiller Sortiment web site
1   Vesterstrøm Vine   Sortiment   www.vesterstroemvine.dk
2   Born Wineimport   Sortiment   www.born-wine.dk
3   Emilie Vin   Sortiment   www.emilievin.dk
4   Five Clover Wines   Sortiment   www.fivecloverwines.dk
5   Barbera Vinimport   Sortiment   barberavinimport.dk
6   Sweet Image huset   Sortiment   Sweetimagehuset.dk
7   Goosmann Vin   Sortiment   goosmannvin.dk
8   Winedrop   Sortiment   www.winedrop.dk
9   Bacchus Vin   Sortiment   www.bacchus-vin.dk
10   AmericanWineCorner   Sortiment   www.americanwinecorner.dk
11   Sæsonvine   Sortiment   saesonvine.dk
12   Wvino   Sortiment   www.wvino.dk
13   GoVinum   Sortiment   www.govinum.dk
14   CK Vente tout   Sortiment   www.ckventetout.dk
15   WineRoads   Sortiment   www.wineroads.dk
16   FiniVin   Sortiment   www.finivin.dk
17   Wines of Languedoc   Sortiment   winesoflanguedoc.com
18   Miro Miro   Sortiment   www.miromiroshop.com
19   Backe Vin   Sortiment   backevin.dk
20   Fredensborg Vinimport   Sortiment   www.fredensborgvinimport.dk
21   Winepoint   Sortiment   www.winepoint.dk
22   California Wine   Sortiment   www.californiawine.dk
23   Franken Vinimport   Sortiment   www.franken-vinimport.dk
24   Barbastro Vin   Sortiment   www.barbastrovin.dk
25   VinAmore   Sortiment   vinamore.dk
26   Det portugisiske hus   Sortiment   www.d-p-h.dk
27   Højsteen Vin   Sortiment   www.hojsteenvin.dk
28   Rufus Vin   Sortiment   www.rufusvin.dk
29   Stilo Vine   Sortiment   stilovine.dk
30   Vinfadet   Sortiment   www.vinfadet.dk
31   Vinkrogen   Sortiment   www.vinkrogen.dk
32   Lilleø Vin   Sortiment   www.lilleovin.dk
33   Madeirahuset   Sortiment   madeirahuset.com
34   Espergærde ost & tapas   Sortiment   www.ostogtapas.dk
35   Spar   Sortiment   spar.dk