Helsingør Vinfestival

Vin udstiller 2018

Udstiller liste til Helsingør Vinfestival 2018. 

Den vil blive afholdt den 6. oktober 2018 i Helsingør Toldkammer.

Helsingør Vinfestival den 6/10, 2018 i Toldkammeret i Helsingør, Havnepladsen 1
Billetter kan købes på Ticketmaster.
Klik på linket her, og gå direkte til Ticketmaster.

Vinfestivalen omfatter 3 afdelinger:

  • Få billetter 1. afdeling er berammet til tidsrummet 10:30-13:00 (pris 250,- + gebyr)
  • Udsolgt! 2. afdeling 13.30-15.45, pris 200,- (+25,- i gebyr)
  • 3. afdeling 16:15-18:30 (pris 200,- + gebyr)

1. afdeling annonceres som en "supersmagning", hvor der udover det gennemgående sortiment på de respektive stande kan smages på særlige vine, som de enkelte vinhandlere ønsker at præsentere for en særligt vininteresseret kreds.

Klik her for at se det samlet katalog til Helsingør Vinfestival 2018

 

Nr Udstiller Sortiment web site
1   Pop Vino   Sortiment   popvino.dk
2   Hup & Jørgensen Vinhandel   Sortiment    www.hupvin.dk
3   Fredensborg Vinimport   Sortiment   www.fredensborgvinimport.dk
4   Bacchus Vin   Sortiment   www.bacchus-vin.dk
5   Goosmann Vin   Sortiment   goosmannvin.dk
6   Sweet Image   Sortiment   www.sweetimage.dk
7   California Wine   Sortiment   www.californiawine.dk
8   Govinum   Sortiment   www.govinum.dk
9   Fiasco Vin   Sortiment   fiasco-vine.dk
10   Espergærde Vinhandel   Sortiment   www.espergaerdevin.dk
11   Rexwine   Sortiment   www.rexwine.dk
12   Emilie Vin   Sortiment   www.emilievin.dk
13   Finivin   Sortiment   www.finivin.dk
14   American Winecorner   Sortiment   www.americanwinecorner.dk
15   Backe Vin   Sortiment   backevin.dk
16   Vinoble   Sortiment   vinoble.dk
17   Gendarmer Ost   Sortiment   Gendarmer Ostedelikatesse
18   Born WineImport   Sortiment   www.born-wine.dk
19   Stilo Vine   Sortiment   stilovine.dk
20   7 Vini   Sortiment   www.7vini.com
21   Five Glover Wines   Sortiment   www.fivecloverwines.dk
22   Cortes de Cima   Sortiment   cortesdecima.com
23   Prøvestenens Vinhandel   Sortiment   www.provin.dk
24   Madeirahuset   Sortiment   madeirahuset.com
25   Chaplins Sweets   Sortiment    www.chaplinsweets.dk